مرکز نشر الکترونیک
مرکز آنلاین نشر الکترونیک
خانه

ویراستاری مقاله


یکی از اصلی ترین خدمات مرکز نشر الکترونیک ویراستاری و یا ویرایش مقالات انگلیسی و فارسی است. این خدمات در بالاترین سطح کیفیت و برای انتشار مقاله در مجلات علمی مختلف ارائه می شود.

ویراستاری مقاله

مراحل ویرایش مقاله در مرکز نشر الکترونیک

ثبت سفارش ویرایش
ثبت سفارش ویرایش

ابتدا یک پروژه ویرایش ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال می کنید.

ویرایش مقاله توسط ویراستار
ویرایش مقاله توسط ویراستار

پروژه شما توسط تیم پشتیبانی بررسی شده و به مناسب ترین ویراستار متخصص ارسال می شود.

کنترل کیفیت توسط بازرس
کنترل کیفیت توسط بازرس

پس از اتمام ویرایش توسط مترجم جهت اطمینان از کیفیت، پروژه توسط بازرس کیفی بررسی می شود.

صدور گواهی کیفیت و تحویل نهایی
صدور گواهی کیفیت و تحویل نهایی

مقاله ویرایش شده پس از طی مراحل کنترل کیفی به همراه گواهی نامه به شما تحویل داده می شود.تقسیم ‌بندی‌ های ویرایش مقاله چگونه است؟

تقسیم‌بندی‌های مختلفی برای معرفی انواع ویرایش در نظر گرفته می‌شود. اما به طور کلی و عمومی، ویرایش به سه بخش قابل تقسیم است:

ویرایش ظاهری

ویرایش ظاهری

ویرایش ظاهری نوعی از ویراستاری است که در آن به شکل و ظاهر نوشته‌ها دقت می‌شود. یعنی پاراگراف‌بندی‌ها، رعایت رسم‌الخط صحیح کلمات و هر آنچه که انسجام ظاهری نوشته‌ها و مقالات را بهبود می‌بخشد در دسته ویرایش ظاهری قرار می‌گیرد.

ویرایش محتوایی
ویراستاری ادبی (ویژه متن فارسی)

ویرایش محتوایی

ویرایش محتوایی نوعی از ویراستاری است که طی آن، محتوا و مفاهیم استفاده‌شده در متن مقاله بررسی می‌شوند. در این نوع از محتوا، ویراستار باید به محتوای تخصصی به کار رفته در مقاله اشراف داشته باشد تا ببیند که آیا مفاهیم درست استفاده شده‌اند، نقصی از نظر انتقال پیام وجود ندارد و در کل، تمام چیزهایی را بررسی کند که نشان می‌دهند محتوا و موضوع به خوبی و درستی نوشته شده است.

ویرایش دستوری و زبانی

ویرایش دستوری و زبانی

ویرایش دستوری و زبانی هم همان‌طور که از نامش پیداست به مقوله رعایت دستور زبان و قواعد زبان در ویراستاری مقاله می‌پردازد. ویراستار باید تلاش کند تا تمام نکات دستوری مرتبط با فعل‌ها، اسم‌ها، صفت‌ها، قیدها و هر سرفصل دیگری از دستور زبان در متن به ‌درستی استفاده شده باشد.
استفاده از ابزارهای ویراستاری چگونه است؟

نرم‌افزارهایی مانند ویراستیار وجود دارند که ویراستاری مقالات فارسی و انگلیسی را ساده و سریع می‌کنند. اما اگر می‌خواهید مقاله‌ای مهم و حساس را برای انتشار در مجله‌ای علمی یا هر نشریه دیگری آماده کنید نباید به این مدل نرم افزار ها اعتماد کنید و باید به ویراستاری خبره مراجعه نمایید. چون هیچ‌ چیز نمی‌تواند جایگزین هوشمندی و خرد انسانی شود. البته شاید ویراستاران باتجربه و ماهر هم از ابزارهای ویراستاری استفاده کنند و نرم‌افزارهای مختلفی را در این زمینه به کار بگیرند اما قطعا فقط در حد ایده گرفتن به کار گرفته می شوند وگرنه ویراستار از نظرات و ایده‌ها و تصمیم گیری های خود برای بهتر کردن متون و مقالات بهره می برد.

ابزارهای ویراستاری


چرا مرکز نشر الکترونیک؟


پوشش کامل زبان ها و تخصص ها
پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

متخصصین مرکز نشر الکترونیک در بیش از 100 رشته تخصصی و 37 زبان زنده دنیا آماده ویراستاری مقاله های عمومی و تخصصی شما هستند

نوع ویراستاری مطابق با نیاز شما
نوع ویراستاری مطابق با نیاز شما

در هنگام ثبت سفارش ویراستاری می توانید از بین ویرایش تطبیقی, ویرایش فقط گرامری و ویراستاری ادبی (ویژه متون فارسی) با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید

کنترل کیفیت ویراستاری توسط بازرس
کنترل کیفیت ویراستاری توسط بازرس

بعد از اتمام کار ویرایش توسط ویراستار برای اینکه ایرادات احتمالی به صفر برسد بازرس کنترل کیفی ویراستاری را بررسی می کند و بعد از اتمام فرآیند بازرسی ویرایش نهایی تحویل مشتری می شود

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی
صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

برای اطمینان خاطر مشتری از کیفیت ویراستاری های موسسه مرکز نشر الکترونیک بعد از اتمام کار و تحویل ویرایش گواهی کیفیت صادر می شود

ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار
ارتباط مستقیم با مترجم و ویراستار

مشتریان موسسه مرکز نشر الکترونیک می توانند برای رفع سوالات و مشکلات و اطلاع از وضعیت ویراستاری مقاله های خود به صورت مستقیم با مترجم , ویراستار و پشتیبان در ارتباط باشند

ارسال پیامک لحظه ای از مراحل پروژه
ارسال پیامک لحظه ای از مراحل پروژه

برای اینکه مشتری از فرآیند ویرایش آگاهی داشته باشد ما در مرکز نشر الکترونیک سیستم ارسال پیامک از فرآیند ویرایش را ایجاد کرده ایم

تحویل پروژه ها در سریع ترین زمان
تحویل پروژه ها در سریع ترین زمان

در مرکز نشر الکترونیک ویراستاران موظف به تحویل نهایی ویرایش در زمان مقرر شده هستند

راهکار های ویژه برای شرکت ها
راهکار های ویژه برای شرکت ها

ما در مرکز نشر الکترونیک برای شرکت ها و موسسات و مشتریانی که پروژه های ویراستاری زیادی دارند یا به صورت مداوم به ویرایش نیاز دارند راهکارهایی ویژه در نظر گرفته ایم

گارانتی تا زمان پذیرش مقاله
گارانتی تا زمان پذیرش مقاله

ما در مرکز نشر الکترونیک تا زمان پذیرش مقاله در کنار مشتری خواهیم بود و گارانتی کیفی هم بر این اساس صادر می شود تا مشتری از کیفیت ویرایش مطمئن باشد

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته
پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

ما در مرکز نشر الکترونیک 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما در زمبنه ویراستاری هستیم

دارای گواهینامه استاندارد ایزو رضایتمندی مشتریان
دارای گواهینامه استاندارد ایزو رضایتمندی مشتریان

مرکز نشر الکترونیک دارای گواهینامه استاندارد ایزو رضایتمندی مشتریان بوده تا شما مشتریان عزیر با خیال راحت ویرایش های خود را به ما بسپارید

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها
حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

وقتی مشتری فایل مقاله خود را برای ما ارسال می کند این فایل فقط برای بررسی قیمت و ویراستاری استفاده می شود و به جز این موارد هیچ کسی دسترسی به فایل ندارد و مشتری از بابت امنیت و محرمانگی مقاله خود می تواند مطمئن باشدهزینه و قیمت ویراستاری مقاله

برای اغلب افرادی که قصد دارند ویرایش فایل ها و متون تخصصی خود را به یکی از مراکز ویراستاری و یا سایت های ویرایش بسپارند، یکی از مهم ترین عوامل هزینه و نحوه محاسبه قیمت ویرایش است. هزینه ویراستاری تخصصی اغلب متون از طریق شمارش و تعداد کلمات فایل به دست می آید. تخصص و همچنین زمینه موضوعی متن نیز در تعیین هزینه و قیمت ویراستاری موثر می باشد. بدین صورت که هرچه متن مورد نظر تخصصی تر باشد، تعداد کلمات و اصطلاحات تخصصی موجود در آن نیز بیشتر شده، و در نتیجه تعداد ویراستاران کم خواهد بود که به تبع آن هزینه و قیمت نیز افزایش می یابد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ویراستاری مقاله :

تعداد کلمات

تعداد کلمات

از مهم ترین عوامل برای تعیین قیمت، تعداد کلمات می باشد. هر چه حجم متن و تعداد کلمات افزایش یابد، قیمت نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال تعداد کلمات موجود در یک صفحه فایل ورد که با فونت عادی نوشته شده باشد تقریباً برابر با 250 کلمه می باشد. پس برای محاسبه قیمت، تعداد کلمات را در نظر می گیرند. به طور کلی هزینه از ضرب تعداد کلمات متن مبدأ در قیمت واحد زمینه تخصصی آن بدست می آید.

زمینه تخصص

زمینه تخصص

برای ترجمه و ویرایش و... در زمینه های علمی و تخصصی، داشتن تخصص و مهارت در آن رشته الزامی می باشد. همچنین برای رشته های تخصصی تعداد مترجمین و ویراستاران کم بوده و این موضوع در تعیین هزینه نقش زیادی دارد. بنابراین هرچه موضوع تخصصی تر باشد، امکان افزایش قیمت نیز وجود دارد.

کیفیت و نوع خدمات

کیفیت و نوع خدمات

سه سطح کیفی برنزی، نقره‌ای و طلایی برای خدمات ترجمه و سه نوع ویرایش تطبیقی, ویرایش فقط گرامری و ویرایش ادبی برای ویراستاری وجود دارد و طبیعی است قیمت کیفیت طلایی بالاتر از بقیه و برنزی پایین تر خواهد بود و همچنین قیمت انواع ویراستاری ها نیز با یکدیگر متفاوت هست.

زمان تحویل

زمان تحویل

زمان یکی دیگر از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت می باشد. در صورتی که مدت زمان کمتری در اختیار مترجم و یا ویراستار باشد، بسته به فشار کاری و سرعت عملی که باید داشته باشد، هزینه نیز افزایش می یابد. به طور کلی در سفارشات زمان به دو نوع مختلف عادی و فشرده دسته بندی می شود که مشتری می تواند با انتخاب هر یک از آنها، زمان دقیق تحویل سفارش خود را تعیین کند.

خدمات درخواستی

خدمات درخواستی

خدمات درخواستی مشتری یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت می باشد. در برخی از سفارشات مشتریان جداول، شکل ها، فرمول ها و... وجود دارند و یا حتی ممکن است مشتری بخواهد تا فایل مورد نظر پس از اتمام، توسط فرد متخصص و باتجربه دیگری نیز بازخوانی شود و یا از لحاظ سرقت ادبی و علمی نیز مورد بررسی قرار گیرد. طبیعی است انجام این درخواست ها و خدمات اضافه باعث تغییر هزینه خواهد شد.

تخفیفات اعمال شده

تخفیفات اعمال شده

اغلب موسسات و مراکز ترجمه و ویراستاری بسته های اعتباری ویژه و تخفیفات حجمی مخصوصی برای مشتریان و کاربرانی که فایل های با حجم بالا دارند، قرار می دهند. مشتریان و کارفرمایان می توانند با در نظر گرفتن این خدمات و اعمال بسته های اعتباری ویژه و تخفیفات ویژه، هزینه خود را کاسته و سپس هزینه نهایی را پرداخت نمایند.

سوالات متداول

خدمات ویراستاری برای چاپ کتاب‌، ارائه مقالات به کنفرانس‌ ها و ژورنال‌های بین‌المللی، بازبینی اسناد بین‌المللی، بازبینی پست الکترونیک و نامه‌ها، بازبینی اخبار و محتواهای وب سایت‌ ها، بیانیه اهداف یا SOP، رزومه یا CV نامه‌های خارجی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه ویراستاری در مرکز نشر الکترونیک با توجه به نوع ویراستاری و حجم مقاله شما محاسبه می شود. همچنین می توانید سفارش خود را به صورت فریلنسر ثبت کنید و هزینه مدنظر خود را تعیین نمایید.

متون ویراستاری شده گارانتی دارند و اگر نظر داور بر بررسی مجدد متن از لحاظ انگلیسی و گرامری باشد حتما قابل بررسی است.

در مرکز نشر الکترونیک در بیش از ۱۰۰ رشته دانشگاهی خدمات ویرایش مقاله ارائه می‌شود.

گواهی ویرایش معتبر برای مجلات داخلی و خارجی صادر می شود.تخفیف نوروزی